chevrolet.pl Internetowy Klub Chevroleta index
Forum dyskusyjne AutoKacik.pl Rejestracja Logowanie
 
Witamy na stronie użytkowników i sympatyków aut CHEVROLET VOLT
 
  Chevrolet Volt to kompaktowy samochód hybrydowy: elektryczny z silnikiem spalinowym umożliwiającym doładowanie baterii. Na rynku amerykańskim wszedł do sprzedaży pod koniec 2010 roku. Na innych rynkach są produkowane bliźniacze: Opel Ampera, Vauxhall Ampera i Holden Volt. W 2011 r. na wystawie we Frankfurcie odbyły się europejskie premiery Chevroleta Volt i Opla Ampera.
Skocz do:
Strona główna
 

Chevrolet Volt
Volt Foto: (C) GM Company

 Chevrolet Volt to 5-miejscowy hatchback zbudowany na platformie Delta II - tej samej co Chevrolet Cruze i Opel Astra IV oraz na bazie platformy elektrycznej Voltec. Napędzany jest silnikiem elektrycznym zasilanym z baterii litowo-jonowych. Jedno ładowanie wystarcza na około 40 mil (od 40 do 80km). Baterie mogą być ładowane z sieci elekrycznej 230V w czasie postoju. Pełne ładowanie zajmuje od 3 do 4h. W trasie baterie można ładować z wykorzystaniem małego silnika spalinowego, co wydłuża zasięg do ponad 300mil (wg innych źródeł do 600km).

Łączny chwilowy moment obrotowy wynoszący 386Nm powoduje, że auto przyspiesza od 0 do 100km/h w 9s. Prędkość maksymalną określono na 161km/h.

Kokpit Foto: (C) GM Company

Chevrolet Volt zdobył tytuł World Green Car of the Year 2011.

Chevrolet Volt uzyskał najwyższą notę (Top Safety Pick) w amerykańskich testach zderzeniowych przeprowadzonych przez IIHS.
^UP^

Test zderzeniowy

    Chevrolet Volt uzyskał ***** w teście zderzeniowym przeprowadzonym w listopadzie 2011 r. Sumaryczna ocena bezpieczeństwa wyniosła 86% punktów.

^UP^

Strona główna