Witaj. Czy jesteś moim czytelnikiem od dawna, czy też po raz pierwszy spotykasz się z tą opowieścią – zapraszam do czytania i mam nadzieję, że poznawanie tej historii sprawi ci przyjemność niemniejszą, niż mnie – jej spisywanie.

Jeśli jesteś tu po raz pierwszy, przydałoby się, abyś dowiedział się paru rzeczy. Pozwoli to rozwiać pewne wątpliwości, które mogłyby się pojawić. A więc, ta historia jest umieszczona w świecie znanym jako Świat Mroku. Nie ja jestem jego twórcą, lecz wykorzystuję go zgodnie z upoważnieniami, które otrzymałam od tych, którzy go wykreowali. Ta historia nie ma natomiast, mimo zbieżności tytułu, nic wspólnego z książką pani Stephenie Meyer.

Jeśli pragniesz dowiedzieć się więcej o pochodzeniu świata, który wykorzystuję oraz powstaniu „Zmierzchu” - zapraszam do działu Informacja

Jeśli pragniesz przeczytać sam „Zmierzch” – zapraszam do kliknięcia na spis treści.  

 

NEWSY

 

2 listopada 2010 

Dodatek: opowiadanie "Ten, Który Czeka". Enjoy :)
Właściwie opowiadanie jest "duchowym pomostem" między "Zmierzchem" a tym, co teraz planuję.

 

18 października 2010

Rozdział dwunasty księgi trzeciej (ostatni) oraz epilog. Dziękuję wszystkim za uwagę, i tym aktywnym, i tym milczącym. To było długie, ale dobrnęłam do końca. Będą jeszcze różne drobne dodatki... A poza tym... cóż, to nie jest moje ostateczne pożegnanie z tą historią, "Zmierzch" w takiej formie został zakończony, ale zamierzam go przerobić. Życzcie mi szczęścia.

 

3 października 2010

Rozdział jedenasty księgi trzeciej
Pisze mi się ładnie, gładko, szybko, ale to jest jednak ciężkie dla psychiki... Komentarze mile widziane, może się w końcu ktoś z "czytających niekomentujących" zmobilizuje na koniec? Bo naprawdę przykro mi myśleć, że czytają tylko dwie osoby...

 

26 września 2010

Rozdział dziesiąty księgi trzeciej (two more to go) oraz apel do czytelników

 

15 Września 2010

Rozdział dziewiąty księgi trzeciej. Zajęło to trochę czasu, ale już wiem, jak ugryźć końcówkę i dalej będzie z górki. Nie więcej, jak trzy rozdziały do końca, a poza tym będą dodatki - najnowszy już wkrótce :) (Czyli o tym, co ważnego robiła Dorianne w "przeddzień" wyprawy oraz o tym, jak uciążliwi bywają łowcy :) )

 

16 Sierpnia 2010

Rozdział ósmy księgi trzeciej. Krótki. Następne mogą być dla mnie dość trudne do napisania, ale dam radę :)

 

2 Sierpnia  2010

Rozdział siódmy księgi trzeciej. Obiecałam - jest.

 

19 Lipca 2010 

Rozdział szósty księgi trzeciej. Z opóźnieniem, upały nie zawsze sprzyjają wenowi (Co innego czytanie Prousta. Komentarze też by sprzyjały...)

 

12 Czerwca 2010

Rozdział piąty księgi trzeciej.
Tak, spieszę się. Mam ambicję zakończyć "Zmierzch" do końca wakacji. A potem... Potem Wielki Projekt rusza :)
Feedback jak zawsze mile widziany. Komentarze sprawiają, że widzę sens w publikowaniu, naprawdę, pisać mogłabym i do szuflady.

 

15 Maja  2010

Rozdział czwarty księgi trzeciej.

 

15 Kwietnia 2010

Rozdział trzeci księgi trzeciej dostępny. Enjoy :) I pamiętajcie, komentarze utwierdzają autorkę w przekonaniu, że warto publikować... (Tu należą się gorące podziękowania dla Pandory i Ome, których komentarze motywują mnie :) )

 

26 Lutego 2010 

Zła wiadomość: sesja egzaminacyjna powoduje poważne zastoje w pisaniu. Dobra wiadomość: przenośna maszyna do pisanie doskonale się sprawdza. Zapraszam na rozdział drugi księgi trzeciej

 

26 Grudnia 2009

Z miesięcznym opóźnieniem - ale jest. Rozdział pierwszy księgi trzeciej. Dziękuję za cierpliwość i w skrytości ducha liczę na jakiś feedback...

 

26 Października 2009

Rozdział szesnasty księgi drugiej. Enjoy. 

 

22 Września 2009

Zapraszam na rozdział piętnasty księgi drugiej.
A potem - na zapoznanie się z uzupełnionym profilem Emyra Garetha :)

 

2 Września 2009

Problemy z szablonem są przejściowe i spowodowane synchronizacją strony z kontem na mylogu (skoro mam je już od tak dawna, trzeba o nie dbać...)

 

28 sierpnia 2009

Zapraszam na rozdział czternasty księgi drugiej (ostrzegam przed dużą dawką romantyzmu :P). Jeszcze tylko dwa rozdziały do końca księgi :) I mam cichą nadzieję za rok zakończyć całość.
W ciągu kilku dni powinna pojawić się aktualizacja na "Lady Drugeth", a teraz, w dziale z opowiadaniami mały bonus - tekst "Smok, Dziewica i Jednorożec" - uzupełnienie aktualnego rozdziału.
Po za tym będę wredna i interesowna - komentarze mile widziane. Wiem, że mam czytelników - co jakiś czas znajduję linka do "Zmierzchu" na jakimś blogu... Ale moglibyście być raz na jakiś czas mili dla autorki i zostawić jakiś komentarz...

 

21 lipca 2009

Rozdział trzynasty księgi drugiej. Zapraszam i idę walczyć z kolejnymi fabularnymi burakami...
Za jakiś tydzień będzie albo aktualka na "Lady Drugeth", albo nowy rozdział "Zasłony", albo jakiś dodatek :)

 

28 czerwca 2009

Megaaktualka :) Po za rozdziałem dwunastym księgi drugiej (jednym z najdłuższych, jakie napisałam, nota bene...) - aktualka na blogu Sophii oraz, w dziale z dodatkowymi opowiadaniami - tekst "Narzędzia Przeznaczenia" - nie związany bezpośrednio ze "Zmierzchem", ale poruszający temat ważnych dla magów wydarzeń...
Dodatkowo od pewnego czasu na Northern Lights można znaleźć pierwszą część opowiadania "Przez Zasłonę" - ale ostrzegam, po pierwsze to yaoi, po drugie - spoileruje pewną rzecz...
Pamiętajcie, zostawianie autorce komentarzy nie jest wymagane, ale zdecydowanie sprawia przyjemność...

 

12 maja 2009

Rozdział jedenasty księgi drugiej - nic dodać, nic ująć. Pretensje prosimy pozostawiać w księdze gości.
Dodatkowo TUTAJ znajduje się blog Sophii. Wymusiła na mnie... a powinnam "Glove" pisać...

 

6 kwietnia 2009

Wrzuciłam opowiadania - prawie wszystkie, jakie dotąd mam skończone. Dla tych, których ominął jeden z poprzednich newsów - rozdział dziesiąty księgi drugiej wisi.

 

2 kwietnia 2009

Muszę się pochwalić: TUTAJ. Najlepszy chyba prezent, jaki kiedykolwiek dostałam na urodziny. I wiem, nie ma tu na przykład Sariela, ale rysunek był tworzony pod kątem tego, co dzieje się na sesjach. A po za tym chyba słoneczko dobrze mi na zdolności twórcze robi.

 

30 marca 2009

Pisanie tego to walka z chaosem, który jest przy takich dziełach nieunikniony. Ale obiecałam sobie, że skończę "Zmierzch" w takiej, a nie innej formie. Po tej samokrytyce zapraszam na dziesiąty rozdział księgi drugiej.

 

25 lutego 2009

Ha, i już właściwie większość jest - wrzuciłam linki, kolejne informacje o bohaterach, część tekstów dodatkowych i informacyjnych, część rysunków. Dodałam księgę gości - nie zależy mi w sumie na komentarzach tak jak kiedyś, ale stwierdzam, że przyjemnie się je czyta. Link do księgi gości jest pod każdym rozdziałem i pod tekstami dodatkowymi. Zastanawiam się, czy nie dodać go na stronie głównej, ale bo by było więcej zabawy...

 

13 lutego 2009

Wrzuciłam wszystkie ukończone już rozdziały, aż do rozdziału dziewiątego księgi drugiej. Nie będę dzielić rozdizałów na części, tak jak tobiłam to na mylogu - w związku z tym aktualizacje będą rzadziej. Po za tym w dziale "Informacje" też już nie jest aż tak pusto, choć Dzikun szaleje nadal. Pozdrawiam, trzymajcie się ciepło, bo luty mroźny. Hmmm, dobrze że nie luty przez duże "L", choć to nie ta bajka :)

4 lutego 2009

It's alive! Alive! I've always wanted to say that (David Xanatos, "Gargoyles" odcinek "Reawakening"). Żyjemy, proszę państwa, żyjemy (niektórzy nieżyją, ale taki już urok wampirów...) i działamy, jak widać na razie pustka i otchłań a Duch Pański unosi się nad wodami, ale trwają prace nad pełną przeprowadzką z myloga. Mirvece pięknie dziękuję za kod. Muszę dać gdzieś linka do osoby, której podebrałam tego ładnego secesyjnego brusha...