Wilczy�ski Dariusz - Instalacje Elektroniczne

Instalacje antenowe

Wykonujemy instalacje antenowe dla potrzeb od 1 odbiornika do setek urządzeń (telewizorów, tunerów satelitarnych, radiowych, komputerów) podłączonych do jednej anteny.

Instalacje do odbioru programów naziemnych

W przypadku małych instalacji blisko nadajnika wystarcza sama antena zamontowana w miejscu prawidłowego odbioru, przesyłająca sygnał z anteny do odbiornika przewodem koncentrycznym 75 ohm. Gdy jest więcej telewizorów, wzmacniając sygnał z anteny można zasilić dowolną liczbę odbiorników.

Instalacje do odbioru programów satelitarnych

Składają się z anteny satelitarnej, przewodu 75 ohm i tunera (dekodera) podłączonego do telewizora (rzadko ma wbudowany odbiornik sat). W Polsce 95% anten ustawione jest na satelitę Hot Bird gdzie jest większość polskojęzycznych programów i tu pracują polskie płatne platformy Polsat Cyfrowy i nc+. Inna znana „stara” satelita Astra nadaje lubiany w naszym kraju program TV Trwam. Z tąd czasem powstaje potrzeba montażu anteny z 2 konwertorami skierowanymi na te 2 satelity. Istnieje możliwość ustawienia anteny satelitarnej na dowolną satelitę widoczną z terenu Polski, której sygnał pozwala na odbiór z anteny nie większej niż 1 metr średnicy. W prostych instalacjach z jednej anteny można przy pomocy 4 wyjściowego konwertera zasilić 4 tunery sat. Kiedy jest więcej odbiorników stosuje się multiswiche. Podstawowe multiswiche wzmocnią i podzielą sygnał Sat-R-TV do 16 gniazd.

Instalacje multiswichowe Sat-TV

Anteny nie są elementem ozdobnym, więc gąszcz czasz satelitarnych na elewacji budynku nie poprawia estetyki. Z kolei mnóstwo anten naziemnych na dachu często szkodzi kondycji kominów i pokrycia. Dlaczego więc nie zrobić jednej anteny? W kamienicach lub blokach mieszkalnych stosuje się systemy multiwichowe do odbioru telewizji naziemnej i satelitarnej. Do takiej instalacji podłączymy już setki telewizorów i tunerów satelitarnych, a wielkość sieci jest ograniczona czynnikami ekonomicznymi, bo przy dużych odległościach można zastosować w magistralach światłowód Zapraszamy wspólnoty mieszkaniowe i administracje budynków do współpracy.



© Copyright 2013 by Wilczyński Dariusz. All rights reserved